درباره دکتر علی وفائی

دکتر علی وفائی متولد سال 1343 هجری شمسی در شهرستان اهواز می باشد. ایشان پس ازکسب دیپلم علوم تجربی با معدل کل 56/19 پزشکی عمومی را در دانشگاه جندی شاپور اهواز آغاز و در سال 1368 بارتبه A به اتمام رسانیده و سپس در سال 1373 رشته تخصصی پوست و مو را در دانشگاه علوم پزشکی تهران (بیمارستان رازی) شروع کرده اند.
دکتر وفائی در سال 1377 موفق به اخذ بورد تخصصی ناسیونال از دانشگاه علوم پزشکی تهران شده اند. ایشان کار خود را به عنوان متخصص پوست و مو ابتدا در شهرستان ساوه (طرح ضریب K) شروع کرده و درسال 1380 در تهران مستقر شدند.
دکتروفائی از اوایل شروع کار تخصصی خود به عنوان متخصص پوست و مو به رشته کاشت موی طبیعی علاقمند شده و تحقیقات خودرا در این زمینه آغاز کردند. ایشان پس از گذرانیدن دوره آموزش تخصصی کاشت موی طبیعی در استرالیا در سال 2005 به عضویت انجمن بین المللی کاشت مو (ISHRS )، آمریکا و انجمن متخصصین پوست کانادا (CDA) درآمده و متعاقباً کار حرفه ای کاشت موی طبیعی را در کلینیک خود شروع نموده و تا بحال متجاوز از پنج هزار مورد کاشت موی طبیعی به روش های میکروسرجری (FUT) و روش جدید غیرجراحی (FIT) انجام داده اند. ایشان خدمات جانبی پیوند موی طبیعی مانند SMP و PRP را هم برای مراجعین خود انجام داده و در کنار آن خدمات پوست، مو و زیبایی را نیز به همه متقاضیان محترم ارائه می نمایند.
دکتروفائی در حدامکان و به طور مرتب در کنگره های تخصصی پوست و مو (با گرایش بیشتر به کاشت موی طبیعی و پوست، مو و زیبایی) در داخل و خارج کشور شرکت نموده و سعی می کنند که همواره اطلاعات تخصصی به روز در مورد علم و هنر پوست و مو و کاشت موی طبیعی داشته باشند. آخرین کنگره انجمن بین المللی کاشت مو (ISHRS )،آمریکا در پاییز 1398 در کشور تایلند برگزار می شود که دکتر علی وفائی در آن حضور فعال خواهند داشت. دکتر علی وفائی همچنین عضو جامعه آسیایی جراحان پیوندمو (AAHRS) ، کره جنوبی بوده و حدالامکان در سمینارهای آموزشی آن شرکت می نماید. آخرین کنگره این انجمن در فروردین 1396 در کشور تایلند برگزار گردید.
دکتر علی وفائی تابحال تعداد زیادی مقاله در زمینه های مرتبط با پوست، مو و زیبایی و کاشت موی طبیعی در نشریات علمی و غیرعلمی کشور به چاپ رسانیده اند و همچنین نوشتارهای متعددی از ایشان در وب سایت های گوناگون مورد استفاده قرار گرفته است. ایشان مؤلف کتابی تحت عنوان "پیوند موی طبیعی" هستند که از نظر محتوی و حجم مطالب تابحال چنین کتابی به زبان فارسی برای عموم مردم چاپ نشده است و لذا این کتاب در نوع خود منحصر به فرد می باشد. در این کتاب به تفضیل و با رعایت اصل امانت و صداقت در گفتار در مورد مو و اهمیت آن در انسان، مراقبت از مو، مسایل آرایشی مرتبط با مو، بیماری های مو، ریزش مو و کاشت موی طبیعی در مردان، خانم ها، ابرو، ریش و سبیل و پوست دارای اسکار صحبت و به سؤالات بی شمار در این زمینه پاسخ داده شده است. لینک دانلود رایگان این کتاب در وب سایت دکتر علی وفائی موجود می باشد.